Bosszú, de milyen édes bosszú

A Barcelona az Athletic Bilbaoval játszott a ligában, azzal a Bilbaoval akik ellen a Király-kupában is játszani fognak

A mérkőzés hatalmas külömbséggel fejeződött a Barca javára. A katalánok 6 góllal szórták meg a hátrányban játszó baszkokat.
A katalánok nem kezdtek magabiztossan és az első lövést is a Bilbao tudhata magáénak. Ám aztán jött egy Barca támadás és a Bilbao kapusa Luis Suárezzel szemben volt szabálytalan a baszkok tizenhatosán belül. A kapus már vethette is a karszallagot, mivel a bíró a megmozdulását egy piros lappal díjazta. A büntetőt Lionel Messi értékesítette. Ezután a katalánok hatalmas fölényben játszottak. Az első félidőben, még Neymar is megzörgette a hálót. A második félidőben Suárez hamar gólt tudott szerezni és itt látszott, hogy a katalánok nem állnak meg ennyinél. Suárez után, még Rakitic tudott betalálni, ezután Suarez villant.. Két alkalommal is. A mérkőzés így 6-0 lett a Barcelona javára.

A két klub a kupában fog összefutni legközelebb, amelyet Január 20.-án fognak lejátszani.

A mérkőzést Lionel Messi nem fejezte be, ugyanis kisebb húzodást szenvedett el. A sérülés nem komoly és csak elővigyázatoságból lett végrehajtva a csere.

Gerard Piqué megkapta 5. sárgalapját a ligában, így a Malaga elleni bajnoki métkőzést ki kell hagynia