A kupában is sikerült

Ugyan nem egy gála mérkőzésen, de a kupában is megvertük az Athletic Bilbaot

A Vasárnap lejátszott bajnokin a baszkok nagy zakót kaptak. Akkor 6 gólt kaptak. A baszkok azzal vígasztalták magukat, majd a San Memesben megmutatják, hogy mire is képessek.

A mérkőzés elejét igyekeztek megnyomni a baszkok és ezáltal megtörni a Barcát már a korai percekben. Az első gólig nem kellett sokat várni. Egy hatalmas kontrát indítottak a katalánok. Arda Turan 4 védő fogságából passzolt Ivan Rakitic elé, aki beadta és a beadást Munir váltotta gólra. Az előny nem sokáig maradt egy gól, mert egy remek Barcelona támadás után Neymar fektette el a kapust a 16-os szélén és ezáltal kettőre növelte az előnyt a 25. percben. Az első félidőben ezután semmi egetrengető nem történt.
A második félidőre az Athletic Bilbao is összekapta magát és még a rendes játékidő lejárta előtt Aduriz révén beállítoták a 2-1-es végeredményt.

A mérkőzés bíztató lehet, ugyani a San Memesben az MSN tagjai közül csak az N játszott és ha az első félidőben nyújtott teljesítményt tudjuk hozni a Camp Nouban, akkor a Bilbaonak pokoli 90 perce lesz.

A mérkőzésen egyébként Aleix Vidal kisebb húzódást szenvedett el és a mai nap folyamán könnyített edzést végzet külön a csapattól, viszont Messi 100%-os munkát végzett

A Barcelona történelmében ez volt a 2222. győzelem. Ezt 3881 mérkőzésen érték el a katalánok.

Bosszú, de milyen édes bosszú

A Barcelona az Athletic Bilbaoval játszott a ligában, azzal a Bilbaoval akik ellen a Király-kupában is játszani fognak

A mérkőzés hatalmas külömbséggel fejeződött a Barca javára. A katalánok 6 góllal szórták meg a hátrányban játszó baszkokat.
A katalánok nem kezdtek magabiztossan és az első lövést is a Bilbao tudhata magáénak. Ám aztán jött egy Barca támadás és a Bilbao kapusa Luis Suárezzel szemben volt szabálytalan a baszkok tizenhatosán belül. A kapus már vethette is a karszallagot, mivel a bíró a megmozdulását egy piros lappal díjazta. A büntetőt Lionel Messi értékesítette. Ezután a katalánok hatalmas fölényben játszottak. Az első félidőben, még Neymar is megzörgette a hálót. A második félidőben Suárez hamar gólt tudott szerezni és itt látszott, hogy a katalánok nem állnak meg ennyinél. Suárez után, még Rakitic tudott betalálni, ezután Suarez villant.. Két alkalommal is. A mérkőzés így 6-0 lett a Barcelona javára.

A két klub a kupában fog összefutni legközelebb, amelyet Január 20.-án fognak lejátszani.

A mérkőzést Lionel Messi nem fejezte be, ugyanis kisebb húzodást szenvedett el. A sérülés nem komoly és csak elővigyázatoságból lett végrehajtva a csere.

Gerard Piqué megkapta 5. sárgalapját a ligában, így a Malaga elleni bajnoki métkőzést ki kell hagynia

A Spanyol kupa ellenfelünk!

Kisorsolták a Spanyol kupa negyeddöntő párosításait. Mi azt az Athletic Bilbao-t kaptuk akivel tavaly a döntőt játszottuk. A negyeddöntő első mérkőzését majd jövőhét szerdán (2016.01.20) vendégként fogjuk játszani. A párharc második mérkőzését egy héttel később ugyancsak szerdán (2016.01.27) fogjuk játszani hazai pályán. A két csapat a sorozat történetének két legeredményesebb csapata. Az FC Barcelona 27 alkalommal (1910, 1912, 1913, 1920, 1922, 1925, 1926, 1928, 1942, 1951, 1952, 1953, 1957, 1959, 1963, 1968, 1971, 1978, 1981, 1983, 1988, 1990, 1997, 1998, 2009, 2012, 2015) hódította el a trófeát, míg a Bilbaónak ez 23 alkalommal sikerült, legutóbb 1984-ben. (1903, 1904, 1910, 1911, 1914, 1915, 1916, 1921, 1923, 1930, 1931, 1932, 1933, 1943, 1944, 1945, 1950, 1955, 1956, 1958, 1969, 1973, 1984).

Ez az első olyan alkalom, hogy egy évben 6 alkalommal is találkozunk a Bilbaóval. Legközelebb vasárnap fogunk velük találkozni a bajnokságban. A legutóbbi 15 mérkőzésünkön ellenük 9 alkalommal sikerült győznünk 2 alkalommal szenvedtünk vereséget és 4 alkalommal játszottunk döntetlent. Az utolsó 15 mérkőzésen ellenük 31 gólt lőttünk és 17 gólt kaptunk. A találkozó első mérkőzésén Luis Suarez nem léphet még pályára az eltiltása miatt, de a visszavágón már ott lehet.